Späť do obchodu RSK35201010_2

Medium for acrylic paints ROSA Gallery

Skladom

Vybrať variant
€6,69€6,79Akcia
€26,76 / l
Odosielame ešte v ten istý deň S Packeta od 2,10 € · Zdarma nad 49 €
Doprava zadarmo už od 49 €Rýchle a bezpečné doručenie po celom Slovensku.
100-dňové vrátenie bez udania dôvodu Jednoducho a bez starostí
ARTMiE komunita na Facebookuvyše 557 000 tvorcov · 16 krajín · od 2007
ROSA Gallery

Medium for Acrylic Paints is a professional, water-based painting medium designed to extend, thin, and modify acrylic paints without compromising color intensity, adhesion, or flexibility. This versatile acrylic medium increases transparency and flow, making it ideal for glazing, washes, blending, and detail work. Mix with acrylic colors to achieve smooth, even application and a consistent satin finish. Compatible with all acrylic paints, it preserves the binder integrity better than plain water and helps prevent cracking when used in thicker layers. Perfect for fine-art techniques, illustration, and mixed-media work. Dries to a clear, non-yellowing flexible film. An essential studio supply for artists who want professional control over consistency, transparency, and finish in their acrylic work.

Product Parameters:


  • EAN: 4823098512844
  • Type: medium for acrylic paints
  • Brand: ROSA Gallery
  • Base: water-based
  • Compatible with: all acrylic paints
  • Use: thinning, glazing, blending, extending
🎁Za každú recenziu ti pošleme malé prekvapenie!

Max. 3 súbory, do 5 MB. JPG, PNG alebo MP4.

🎁Za každú recenziu ti pošleme malé prekvapenie!

Alternatívne Produkty

Akrylová farba Kompozit STANDART 20 ml

Akrylová farba Kompozit STANDART 20 ml


1,19 € Jednotková cena 59,50 €/l
Kompozit
Akrylová farba STANDART Kompozit 75 ml

Akrylová farba STANDART Kompozit 75 ml


2,99 € Jednotková cena 39,87 €/l
Kompozit
Akrylová farba STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml

Akrylová farba STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml


13,29 € Jednotková cena 26,58 €/l
Kompozit
Acrylic paint, 60 ml, ROSA Gallery

Acrylic paint, 60 ml, ROSA Gallery


4,29 € Jednotková cena 71,50 €/l
Rosa
Kozmetická farba na tvár a telo GIOTTO Make Up 5 ml

Kozmetická farba na tvár a telo GIOTTO Make Up 5 ml


3,69 €
GIOTTO
Olejová farba Artemisia 40 ml

Olejová farba Artemisia 40 ml


4,74 € Jednotková cena 118,50 €/l
Pentart

Posledné Videné