Späť do obchodu MYHTPECBLOK-5x5

Mäkký gumový blok na rytie pečiatok 5 x 5 cm

Skladom
€2,49
Odosielame ešte v ten istý deň S Packeta od 2,10 € · Zdarma nad 49 €
Doprava zadarmo už od 49 €Rýchle a bezpečné doručenie po celom Slovensku.
100-dňové vrátenie bez udania dôvodu Jednoducho a bez starostí
ARTMiE komunita na Facebookuvyše 557 000 tvorcov · 16 krajín · od 2007

Mäkký gumový blok 5 x 5 cm je podklad na rytie vlastných pečiatok a drobnej grafiky. Na rozdiel od klasického linolea sa reže mimoriadne ľahko – rydlo ide materiálom takmer bez tlaku, v ľubovoľnom smere a bez drobenia okrajov. Blok je dvojvrstvový: hornú vrstvu tvorí biela rezacia plocha, pod ňou je ružové jadro, takže pri rezaní okamžite vidíte, ako hlboko ste sa dostali.

Parametre produktu

  • Typ produktu: blok na rytie pečiatok a reliéfnu tlač
  • Rozmery: 5 x 5 cm, hrúbka 1 cm
  • Materiál: mäkký PVC / syntetická guma
  • Vzhľad: biela rezacia plocha, ružové jadro pod ňou
  • Balenie: 1 kus
  • Hmotnosť: 0,02 kg

Aký je rozdiel oproti linoleovej doske?

Obidva materiály slúžia na reliéfnu tlač, ale správajú sa úplne inak:

  • Tvrdosť a sila rezu: linoleum je tvrdé, na jutovom podklade a často sa pred rezaním nahrieva, aby zmäklo. Mäkký gumový blok sa reže pri izbovej teplote ľahkým ťahom rydla.
  • Detail: linoleum má sklon drobiť sa a odlamovať pri jemných líniách. Guma drží ostré hrany aj pri tenkých linkách, drobnom písme a malých motívoch.
  • Kontrola hĺbky: biela vrstva nad ružovým jadrom farebne ukazuje, kde ste už odrezali – linoleum takúto spätnú väzbu neponúka.
  • Formát a použitie: 5 x 5 cm je formát pečiatky – na opakované motívy, potlač papiera, kariet a textilu, na scrapbooking a journaling. Linoleové dosky vo formáte A5 až A3 sú naopak pre veľké grafické listy a tlač v lise.
  • Manipulácia: blok je pružný, umyvateľný a opakovane použiteľný, nemá podkladovú vrstvu, ktorá by praskala, a odtlačí sa aj rukou bez lisu.

Kedy siahnuť radšej po linoleu: pri veľkých formátoch, klasickej grafickej línii a keď potrebujete čo najnižšiu cenu za plochu.

Využitie a techniky

Blok je ideálny pre začiatočníkov, deti aj skúsených tvorcov pečiatok. Funguje s vodou riediteľnými aj olejovými tlačovými farbami na linoryt a so štandardnými pečiatkovými poduškami.

Často kladené otázky

Bude sa guma pri vyrezávaní drobiť? Nie. Materiál je mäkký a pružný, rydlo v ňom vedie hladký rez bez odlamovania okrajov aj naprieč motívom.

Potrebujem na tlač lis? Nie. Pri tomto formáte stačí navaliť farbu valčekom a odtlačiť blok rukou.

Dá sa blok použiť opakovane? Áno. Po použití ho umyte vodou, guma zostáva pružná a pečiatka vydrží stovky odtlačkov.

🎁Za každú recenziu ti pošleme malé prekvapenie!

Max. 3 súbory, do 5 MB. JPG, PNG alebo MP4.

🎁Za každú recenziu ti pošleme malé prekvapenie!

Alternatívne Produkty

Akrylová farba Kompozit STANDART 20 ml

Akrylová farba Kompozit STANDART 20 ml


1,19 € Jednotková cena 59,50 €/l
Kompozit
Akrylová farba STANDART Kompozit 75 ml

Akrylová farba STANDART Kompozit 75 ml


2,99 € Jednotková cena 39,87 €/l
Kompozit
Akrylová farba STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml

Akrylová farba STANDART Kompozit Fluorescent 500 ml


13,29 € Jednotková cena 26,58 €/l
Kompozit
Acrylic paint, 60 ml, ROSA Gallery

Acrylic paint, 60 ml, ROSA Gallery


4,29 € Jednotková cena 71,50 €/l
Rosa
Kozmetická farba na tvár a telo GIOTTO Make Up 5 ml

Kozmetická farba na tvár a telo GIOTTO Make Up 5 ml


3,69 €
GIOTTO
Medium for acrylic paints ROSA Gallery

Medium for acrylic paints ROSA Gallery


Cena po zľave  6,69 € Normálna cena  6,79 € Jednotková cena 26,76 €/l
Rosa

Posledné Videné