Umelecké farby

1146 produktov

Prejsť na zoznam výsledkov
Zoradiť podľa
Zoradiť podľa
  • Olejová farba PHOENIX Studio Oil Colour - 120 ml

    Olejová farba PHOENIX Studio Oil Colour - 120 ml

    
    4,19 € Jednotková cena 34,92 €/l
    Phoenix
  • Akrylová farba Glamour metalická 50ml

    Akrylová farba Glamour metalická 50ml

    
    4,49 € Jednotková cena 89,80 €/l
    Pentart
  • SOLO GOYA TRITON Akrylová fixka 1 - 4 mm

    SOLO GOYA TRITON Akrylová fixka 1 - 4 mm

    
    4,30 €
    KREUL
    (5)
  • Olejová farba STUDIO XL - 200 ml

    Olejová farba STUDIO XL - 200 ml

    
    9,29 € Jednotková cena 46,45 €/l
    St.Petersburg / Nevskaya Palitra
  • Krémová akrylová farba matná Pentart 60 ml

    Krémová akrylová farba matná Pentart 60 ml

    
    2,96 € Jednotková cena 49,33 €/l
    Pentart
    (1)
  • Akrylová farba El Greco 150 ml

    Akrylová farba El Greco 150 ml

    
    5,80 € Jednotková cena 38,67 €/l
    KREUL
  • Lesklá akrylová farba Pentart 20 ml

    Lesklá akrylová farba Pentart 20 ml

    
    2,09 € Jednotková cena 104,50 €/l
    Pentart
  • Akrylová farba matná - 50 ml

    Akrylová farba matná - 50 ml

    
    2,50 € Jednotková cena 50,00 €/l
    Pentart
    (3)
  • Temperová farba UMTON 16 ml

    Temperová farba UMTON 16 ml

    
    2,09 € Jednotková cena 130,63 €/l
    UMTON
  • Akrylová farba ArtCreation 75 ml

    Akrylová farba ArtCreation 75 ml

    
    4,79 € Jednotková cena 63,87 €/l
    Royal Talens
    (7)
  • Akrylová farba perleťová 20ml

    Akrylová farba perleťová 20ml

    
    2,33 € Jednotková cena 116,50 €/l
    Pentart
  • Akrylová farba s metalickým efektom 70 g

    Akrylová farba s metalickým efektom 70 g

    
    2,99 € Jednotková cena 42,71 €/kg
    Kompozit
  • Olejová farba Royal Talens ArtCreation 200 ml /36

    Olejová farba Royal Talens ArtCreation 200 ml /36

    
    Cena po zľave  9,49 € Normálna cena  9,79 € Jednotková cena 47,45 €/l
    Royal Talens
  • Metalická akrylová farba ACRYL PRO ART Kompozit 75 ml

    Metalická akrylová farba ACRYL PRO ART Kompozit 75 ml

    
    3,79 € Jednotková cena 50,53 €/l
    Kompozit
    (2)
  • Olejová farba Van Gogh 40 ml /40

    Olejová farba Van Gogh 40 ml /40

    
    6,29 € Jednotková cena 157,25 €/l
    Van Gogh
    (1)
  • Akrylová farba ArtCreation 200 ml /24

    Akrylová farba ArtCreation 200 ml /24

    
    7,29 € Jednotková cena 36,45 €/l
    Royal Talens
    (4)
O tejto kategórii
V skratke

Výber správnej farby závisí od tvojho zámeru. Ak hľadáš trvácnosť a pomalé schnutie, siahni po olejových farbách. Pre rýchlu prácu a univerzálnosť sú ideálne akrylové farby. Akvarel ti zas prinesie jemnosť a priehľadnosť. V našej ponuke nájdeš overené značky ako Royal Talens, KREUL či PENTART, ktoré uspokoja začiatočníkov aj profesionálov. Vyber si tie pravé a začni tvoriť.

Umelecké farby pre každú techniku a každého umelca

Či maľuješ akrylom na plátno, akvarelom na papier alebo olejom na dosku – umelecké farby sú základom každého výtvarného diela. V ARTMiE ponúkame stovky odtieňov od svetových značiek ako KREUL, Winsor & Newton, Schmincke, Pebeo a LUKAS. Každá farba v našom sortimente spĺňa vysoké nároky na pigmentáciu, kryciu schopnosť a svetlostálosť.

Aké typy umeleckých farieb ponúkame?

Naša ponuka pokrýva všetky hlavné maliarske techniky:

Ako si vybrať správne umelecké farby?

Výber závisí od techniky, podkladu a tvojich skúseností:

  • Začiatočníci – odporúčame akrylové farby, sú odpúšťajúce a ľahko sa s nimi pracuje
  • Pokročilí maliari – olejové farby ponúkajú najväčšiu hĺbku farieb a možnosti miešania
  • Ilustrátori a dizajnéri – akvarelové farby a gvaš pre jemné detaily

Ak si nie si istý, začni so sadou – v našich kreatívnych setoch nájdeš všetko, čo potrebuješ na začiatok.

Prečo nakupovať umelecké farby v ARTMiE?

Pracujeme výhradne so značkami, ktoré spĺňajú profesionálne štandardy. Každú farbu testujeme a vyberáme tak, aby si dostal skutočnú kvalitu – nie riedený pigment v peknom obale.

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi študentskými a profesionálnymi farbami?

Študentské farby majú nižšiu koncentráciu pigmentu a sú cenovo dostupnejšie. Profesionálne farby ponúkajú intenzívnejšie odtiene, lepšiu svetlostálosť a vyššiu kryciu schopnosť. Pre začiatočníkov sú študentské farby úplne dostačujúce.

Ktorá značka umeleckých farieb je najlepšia?

Závisí od techniky. Pre akryl odporúčame KREUL a Liquitex, pre olej Winsor & Newton a Schmincke, pre akvarel Daniel Smith a Schmincke. V ARTMiE nájdeš farby od viac než 40 svetových značiek.

Dajú sa umelecké farby miešať medzi sebou?

Áno, farby rovnakého typu (akryl s akrylom, olej s olejom) sa dajú voľne miešať. Odporúčame miešať farby od rovnakého výrobcu pre najlepší výsledok. Nikdy nemiešaj olej s akrylom – majú rôzne chemické základy.

Súvisiace kategórie
Farby a prípravky