Prípravky pre olejomaľbu

172 produktov

Prejsť na zoznam výsledkov
Zoradiť podľa
Zoradiť podľa
  • Riedidlo a rozpúšťadlo od Kompozit

    Riedidlo a rozpúšťadlo od Kompozit

    
    3,59 € Jednotková cena 35,90 €/l
    Kompozit
    (2)
  • Schmincke rektifikovaný terpentínový olej

    Schmincke rektifikovaný terpentínový olej

    
    od 9,89 € Jednotková cena 43,90 €/l
    Schmincke
  • Terpentínový olej Schmincke Gum spirit of turpentine

    Terpentínový olej Schmincke Gum spirit of turpentine

    
    od 10,99 € Jednotková cena 60,90 €/l
    Schmincke
  • Médium pre olejomaľbu Schmincke MUSSINI medium 2

    Médium pre olejomaľbu Schmincke MUSSINI medium 2

    
    od 12,79 € Jednotková cena 67,90 €/l
    Schmincke
  • Schmincke Diluent N bezzápachové riedidlo

    Schmincke Diluent N bezzápachové riedidlo

    
    od 9,49 € Jednotková cena 46,90 €/l
    Schmincke
  • Ľanový olej Umton 3212

    Ľanový olej Umton 3212

    
    5,45 € Jednotková cena 27,25 €/l
    UMTON
  • Terpentínové riedidlo PENTART - 30 ml

    Terpentínové riedidlo PENTART - 30 ml

    
    Cena po zľave  3,35 € Normálna cena  3,49 € Jednotková cena 111,67 €/l
    Pentart
  • Lesklý lak pre akrylové a olejové farby

    Lesklý lak pre akrylové a olejové farby

    
    Cena po zľave  8,99 € Normálna cena  9,49 € Jednotková cena 179,80 €/l
    KREUL
  • Lesklý ukončovací lak Pentart

    Lesklý ukončovací lak Pentart

    
    8,85 € Jednotková cena 88,50 €/l
    Pentart
    (1)
  • Medium pre olejomaľbu TALENS 75ml

    Medium pre olejomaľbu TALENS 75ml

    
    8,49 € Jednotková cena 113,20 €/l
    Royal Talens
  • Matný lak pre olej TALENS

    Matný lak pre olej TALENS

    
    8,79 € Jednotková cena 117,20 €/l
    Royal Talens
    (5)
  • Urýchlovač schnutia 50ml

    Urýchlovač schnutia 50ml

    
    13,06 € Jednotková cena 261,20 €/l
    PanArt
  • Olejové medium GLAZING TALENS 75ml

    Olejové medium GLAZING TALENS 75ml

    
    8,49 € Jednotková cena 113,20 €/l
    Royal Talens
    (8)
  • Ľanový olej BOILED TALENS 75ml

    Ľanový olej BOILED TALENS 75ml

    
    Cena po zľave  8,19 € Normálna cena  8,79 € Jednotková cena 109,20 €/l
    Royal Talens
    (5)
  • Retušovací lak pre olej TALENS

    Retušovací lak pre olej TALENS

    
    23,89 € Jednotková cena 95,56 €/l
    Royal Talens
    (5)
  • Citrusový terpentín pre olejové farby Schmincke

    Citrusový terpentín pre olejové farby Schmincke

    
    Cena po zľave  10,29 € Normálna cena  10,50 € Jednotková cena 171,50 €/l
    Schmincke
    (2)
O tejto kategórii
V skratke

Ak hľadáš kvalitné prípravky pre olejomaľbu, u nás nájdeš všetko potrebné pre tvoju tvorbu. Ponúkame špičkové riedidlá, médiá aj laky od značiek Umton a Royal Talens. Správny výber ľanového oleja ako umeleckého média do olejových farieb zmení konzistenciu tvojich farieb a ovplyvní rýchlosť ich schnutia. Vyber si profesionálne prostriedky, ktoré zabezpečia dokonalý výsledok, trvácnosť diela a radosť z maľovania.

Prípravky pre olejomalľbu – oleje, médiá, riedidlá a laky

Prípravky pre olejomalľbu sú nevyhnutnou súčasťou olejovej maľby. Zahŕňajú maliarske oleje (ľanový, makový, ořešíkový), riedidlá (terpentín, White Spirit), súšidlá, retušovacie a finálne laky. Značky Winsor & Newton, LUKAS, Schmincke.

Základné prípravky pre olejomalľbu

  • Ľanový olej – základné médium na riedenie a lesk
  • Terpentín / White Spirit – riedidlo a čistič štetcov
  • Sušidlo (sikatív) – urýchľuje schnutie
  • Retušovací lak – dočasná ochrana počas tvorby
  • Finálny lak – trvalá ochrana hotového diela

Často kladené otázky

Musím používať riedidlá pri olejomalľbe?

Nie nevyhnutne. Olejové farby môžeš používať priamo z tuby (impasto) alebo riedene olejom. Riedidlá sú užitočné na čistenie štetcov a na tenké podkladové vrstvy.