Olejové farby pre umelcov

121 produktov

Prejsť na zoznam výsledkov
Zoradiť podľa
Zoradiť podľa
  • Olejová farba Finest Artists Solo Goya 55 ml

    Olejová farba Finest Artists Solo Goya 55 ml

    
    Cena po zľave  5,79 € Normálna cena  7,15 € Jednotková cena 130,00 €/l
    KREUL
    (5)
  • Olejová farba STUDIO XL - 200 ml

    Olejová farba STUDIO XL - 200 ml

    
    Cena po zľave  8,19 € Normálna cena  9,29 € Jednotková cena 46,45 €/l
    St.Petersburg / Nevskaya Palitra
  • Olejová farba Rembrandt 40 ml

    Olejová farba Rembrandt 40 ml

    
    Cena po zľave  8,99 € Normálna cena  10,87 € Jednotková cena 271,75 €/l
    Rembrandt
    (8)
  • Olejová farba Umton 60 ml /92

    Olejová farba Umton 60 ml /92

    
    15,99 € Jednotková cena 266,50 €/l
    UMTON
  • Phoenix set OIL

    Phoenix set OIL

    
    19,45 €
    Phoenix
  • Olejová farba UMTON 20 ml

    Olejová farba UMTON 20 ml

    
    2,79 € Jednotková cena 139,50 €/l
    UMTON
  • Olejová farba Royal Talens ArtCreation 200 ml /36

    Olejová farba Royal Talens ArtCreation 200 ml /36

    
    Cena po zľave  9,49 € Normálna cena  9,79 € Jednotková cena 47,45 €/l
    Royal Talens
  • Olejové farby ARTIST Paint 12x12ml

    Olejové farby ARTIST Paint 12x12ml

    
    Cena po zľave  7,89 € Normálna cena  8,70 € Jednotková cena 54,79 €/l
    Royal & Langnickel
    (1)
  • Olejová farba Royal Talens ArtCreation 40 ml /36

    Olejová farba Royal Talens ArtCreation 40 ml /36

    
    od 3,35 € Jednotková cena 84,75 €/l
    Royal Talens
  • Olejová farba STUDIO XL - 37 ml

    Olejová farba STUDIO XL - 37 ml

    
    4,79 € Jednotková cena 129,46 €/l
    PEBEO
    (4)
  • Olejová farba Van Gogh 40 ml /40

    Olejová farba Van Gogh 40 ml /40

    
    Cena po zľave  5,89 € Normálna cena  6,29 € Jednotková cena 157,25 €/l
    Van Gogh
    (1)
  • Olejová farba Finest Artists Solo Goya 255 ml

    Olejová farba Finest Artists Solo Goya 255 ml

    
    Cena po zľave  10,99 € Normálna cena  11,45 € Jednotková cena 44,90 €/l
    KREUL
    (5)
  • Olejová farba PHOENIX Studio Oil Colour - 120 ml

    Olejová farba PHOENIX Studio Oil Colour - 120 ml

    
    od 4,15 € Jednotková cena 34,92 €/l
    Phoenix
  • Olejové farby Rosa Gallery 45 ml

    Olejové farby Rosa Gallery 45 ml

    
    Cena po zľave  3,69 € Normálna cena  3,80 € Jednotková cena 84,22 €/l
    Rosa
  • Olejová farba Daler-Rowney GEORGIAN 38 ml

    Olejová farba Daler-Rowney GEORGIAN 38 ml

    
    Cena po zľave  4,49 € Normálna cena  4,78 € Jednotková cena 126,05 €/l
    Daler-Rowney
  • Olejové farby Schmincke AKADEMIE 200 ml

    Olejové farby Schmincke AKADEMIE 200 ml

    
    od 18,85 € Jednotková cena 99,50 €/l
    Schmincke
    (2)
O tejto kategórii
V skratke

Profesionálne olejové farby ti dajú sýte, svetlostále odtiene a krémovú konzistenciu na klasickú olejomaľbu. V našej ponuke nájdeš značky Umton, Royal Talens, Van Gogh, Phoenix, Sonnet aj Nevskaya Palitra Master Class – od dostupnej študentskej až po umeleckú radu s vysokým podielom pigmentu. Vyber si farby podľa svetlostálosti a krytia, dolaď ich médiami a maľuj na zašepsované plátno. S výberom ti radi poradíme priamo u nás v ARTMiE.

Olejové farby pre umelcov

Olejové farby sú voľbou pre maliarov, ktorí chcú pracovať pomaly, vrstviť a miešať odtiene priamo na plátne. Schnú dlhšie než akryl, vďaka čomu máš dosť času na jemné prechody aj techniku mokrého do mokrého. V ponuke vedieme overené značky olejových farieb v študentskej aj umeleckej kvalite.

Akú kvalitu si vybrať

  • Študentská rada (napr. Van Gogh, Sonnet, Phoenix) – dostupná, výborná na štúdium a väčšie plochy
  • Umelecká rada (napr. Umton, Royal Talens, Nevskaya Palitra Master Class) – vyšší podiel pigmentu a svetlostálosť
  • Podľa krytia – kryjúce aj transparentné odtiene na lazúrovanie
  • Podľa svetlostálosti – pre diela, ktoré majú vydržať roky bez vyblednutia

Ako s olejovými farbami pracovať

Maľuj na zašepsované plátno a drž sa pravidla „tučné na chudé“ – spodné vrstvy rieď viac, vrchné menej. Farby riediš a dosúšaš médiami pre olejomaľbu a nanášaš ich štetcami so štetinami alebo maliarskou špachtľou.

Prečo olejové farby z ARTMiE

  • Overené európske značky v jednom sortimente
  • Študentské aj umelecké rady vedľa seba na porovnanie
  • Doplnky – médiá, laky a riedidlá – na jednom mieste

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi študentskou a umeleckou radou olejových farieb?

Študentská rada má nižší podiel pigmentu a dostupnejšiu cenu, hodí sa na štúdium a väčšie plochy. Umelecká rada ponúka vyššiu koncentráciu pigmentu, lepšiu svetlostálosť a čistejšie odtiene. Mnohí maliari ich kombinujú – základ namaľujú študentskou radou a akcenty doladia umeleckou.

Čím sa riedia a dosúšajú olejové farby?

Olejové farby riediš terpentínom alebo riedidlom bez zápachu, na záver siahneš po olejoch a médiách. Pridaním oleja získa vrstva lesk a pružnosť, médium urýchli schnutie. Všetky tieto prípravky nájdeš v kategórii médiá pre olejomaľbu a vždy postupuj podľa pravidla „tučné na chudé“.

Na aký podklad sa olejové farby maľujú?

Maľuje sa na zašepsované plátno, drevo alebo olejový kartón. Šeps (gesso) chráni podklad pred zažratím oleja a predlžuje životnosť diela. Ak maľuješ na surové plátno, najprv ho ošetri šepsom – inak olej časom oslabí vlákna.

Ako dlho schnú olejové farby?

Tenká vrstva zaschne na dotyk spravidla za niekoľko dní, úplné vytvrdnutie trvá týždne až mesiace podľa hrúbky a použitého oleja. Práve pomalé schnutie je výhodou – odtiene miešaš a jemne prechádzaš priamo na plátne. Rýchloschnúce médium proces v prípade potreby zrýchli.