Akrylové farby

201 produktov

Prejsť na zoznam výsledkov
Zoradiť podľa
Zoradiť podľa
  • Akrylová farba STANDART Kompozit Fluorescent 75 ml

    Akrylová farba STANDART Kompozit Fluorescent 75 ml

    
    4,09 € Jednotková cena 54,53 €/l
    Kompozit
  • Akrylová farba STANDART Kompozit Metallic 20 ml

    Akrylová farba STANDART Kompozit Metallic 20 ml

    
    1,49 € Jednotková cena 74,50 €/l
    Kompozit
  • Akrylový smalt KOMPOZIT PROFI Silky Matt 10 l

    Akrylový smalt KOMPOZIT PROFI Silky Matt 10 l

    
    145,00 € Jednotková cena 14,50 €/l
    Kompozit
    (2)
  • Akrylová farba Solo Goya Acrylic 250 ml

    Akrylová farba Solo Goya Acrylic 250 ml

    
    Cena po zľave  5,77 € Normálna cena  6,95 € Jednotková cena 23,08 €/l
    KREUL
    (9)
  • Akrylová farba Solo Goya Acrylic 100 ml

    Akrylová farba Solo Goya Acrylic 100 ml

    
    Cena po zľave  4,11 € Normálna cena  4,95 € Jednotková cena 41,10 €/l
    KREUL
    (12)
  • Akrylové farby ARTIST Paint 18x12ml

    Akrylové farby ARTIST Paint 18x12ml

    
    Cena po zľave  10,99 € Normálna cena  13,15 € Jednotková cena 50,88 €/l
    Royal & Langnickel
    (1)
  • Akrylová farba ArtCreation 75 ml

    Akrylová farba ArtCreation 75 ml

    
    4,79 € Jednotková cena 63,87 €/l
    Royal Talens
    (7)
  • Akrylová farba Amsterdam Standart Series 120 ml

    Akrylová farba Amsterdam Standart Series 120 ml

    
    7,80 € Jednotková cena 65,00 €/l
    Amsterdam
  • Sada akrylových farieb Royal & Langnickel / 6 dielna

    Sada akrylových farieb Royal & Langnickel / 6 dielna

    
    Cena po zľave  7,19 € Normálna cena  8,49 €
    Royal & Langnickel
    (1)
  • Akrylová farba lesklá 20ml

    Akrylová farba lesklá 20ml

    
    2,09 € Jednotková cena 104,50 €/l
    Pentart
  • Akrylová farba Solo Goya TRITON 750 ml

    Akrylová farba Solo Goya TRITON 750 ml

    
    9,65 € Jednotková cena 12,87 €/l
    KREUL
    (11)
  • Akrylová farba Nassau Fine Art v tube 75 ml

    Akrylová farba Nassau Fine Art v tube 75 ml

    
    Cena po zľave  1,69 € Normálna cena  1,80 € Jednotková cena 22,53 €/l
    Nassau
  • Solo Goya Triton 750 ml — zostav si vlastný set

    Solo Goya Triton 750 ml — zostav si vlastný set

    
    od Cena po zľave  35,10 € Normálna cena  42,29 € Jednotková cena 46,80 €/l
    KREUL
  • Akrylové farby Solo Goya / set 32 x 20 ml

    Akrylové farby Solo Goya / set 32 x 20 ml

    
    43,90 € Jednotková cena 68,59 €/l
    KREUL
    (9)
  • Akrylové farby Solo Goya / set 16 x 20 ml

    Akrylové farby Solo Goya / set 16 x 20 ml

    
    22,90 € Jednotková cena 71,56 €/l
    KREUL
    (8)
  • Akrylová farba ArtCreation Essentials 750ml /40

    Akrylová farba ArtCreation Essentials 750ml /40

    
    13,65 € Jednotková cena 18,20 €/l
    Royal Talens
    (7)
O tejto kategórii
V skratke

Akrylové farby sú rýchloschnúce farby na vodnej báze, ktorými maľuješ na plátno, papier, drevo aj kameň. Na maľbu na plátno ti najčastejšie odporučíme Kompozit ACRYL PRO ART alebo Solo Goya TRITON, na veľké plochy a hobby úsporné balenia 500–750 ml a na profesionálnu tvorbu farby Schmincke, Golden či Maimeri. Ak začínaš, vyber si sadu akrylových farieb.

Vyber podľa toho, pre koho sú: akrylové farby pre profesionálov · pre študentov · pre začiatočníkov · pre deti

Akrylové farby na maľovanie – pre začiatočníkov, študentov aj profesionálov

V ARTMiE nájdeš akrylové farby všetkých kvalít – od úsporných farieb na veľké plochy a výtvarnú výchovu cez študentské farby až po profesionálne akryly s vysokou koncentráciou pigmentu. Akryl sa riedi vodou, schne v priebehu minút a po zaschnutí je odolný voči vode, preto je najobľúbenejšou farbou na maľovanie na plátno. Skladom máme stovky odtieňov v tubách aj veľkých baleniach od značiek Kompozit, KREUL Solo Goya, Schmincke, Golden, Maimeri, Pebeo, Royal Talens či našej vlastnej značky ARTMiE.

Ako vybrať akrylovú farbu podľa toho, kto maľuje

Profesionáli a pokročilí maliari

Profesionálne akrylové farby majú viac pigmentu a menej plnív – farby sú sýtejšie, lepšie sa miešajú a lepšie odolávajú svetlu. Celý výber nájdeš v kategórii akryl pre umelcov, napríklad Schmincke PRIMAcryl alebo Schmincke AKADEMIE.

Študenti a začiatočníci

Na učenie a pravidelnú maľbu potrebuješ spoľahlivú farbu za rozumnú cenu. Najčastejšie u nás kupujú Kompozit ACRYL PRO ART 75 ml a Solo Goya Acrylic 100 ml. Na úplný začiatok je najpraktickejšia sada akrylových farieb alebo štartovacia sada pre maliarov s farbami, štetcami aj plátnami.

Hobby, dekorácie a veľké plochy

Na podmaľby, veľké formáty, drevo a dekorácie sa oplatia veľké balenia: Solo Goya TRITON 750 ml, Kompozit STANDART 500 ml či ArtCreation Essentials 750 ml. Farby na drevo, kameň a dekorácie nájdeš v kategórii hobby akryl.

Najpredávanejšie akrylové farby v ARTMiE

Podľa nákupov našich zákazníkov za posledné tri mesiace:

  1. Akrylová farba Solo Goya TRITON 750 ml – veľké balenie na plátno aj dekorácie
  2. Kompozit ACRYL PRO ART 75 ml – najobľúbenejšia tuba na maľbu na plátno
  3. Kompozit STANDART 500 ml – úsporná farba na veľké plochy
  4. Kompozit ACRYL PRO ART 430 ml – veľké balenie odtieňov, ktoré míňaš najviac
  5. Akrylová farba s metalickým efektom 500 g – zlatá, strieborná, medená
  6. ARTMiE Euforia 430 ml – akrylová farba našej vlastnej značky

Farby Kompozit predávame na Slovensku výhradne my – celý sortiment nájdeš na stránke Kompozit.

Na čo sa používajú akrylové farby

Akrylom maľuješ na maliarske plátno, papier, lepenku, drevo, kameň či keramiku (bez vypaľovania). Hustou farbou a štruktúrovacími pastami vytvoríš reliéf a impasto, riedenou farbou lazúry. S médiami pre akryl meníš lesk, tekutosť a čas schnutia – napríklad pouring médium na liatu maľbu alebo retardér na pomalšie schnutie. Hotový obraz ochráni záverečný lak. Na tričká a tenisky použi farby na textil, na poháre a okná farby na sklo.

K akrylu patria syntetické štetce – vyber si zo štetcov na maľovanie alebo rovno zo sád štetcov. Ako začať krok za krokom, ti vysvetlí náš článok Ako maľovať akrylom: 14 tipov.

Často kladené otázky o akrylových farbách

Aké akrylové farby sú najlepšie pre začiatočníkov?

Na začiatok stačí sada so základnými odtieňmi, napríklad Kompozit ACRYL PRO 12 × 20 ml, a k nej väčšie balenie bielej, ktorú spotrebuješ najviac. Keď zistíš, ktoré farby používaš, dokúpiš ich v tubách.

Aký je rozdiel medzi študentskými a profesionálnymi akrylovými farbami?

Profesionálne farby obsahujú viac pigmentu a menej plnív, preto sú sýtejšie, lepšie kryjú a pri miešaní zostávajú čisté. Študentské farby sú lacnejšie a na učenie, skice a hobby úplne postačujú.

Ako dlho schnú akrylové farby?

Tenká vrstva zaschne na dotyk zvyčajne do 30 minút, hrubé vrstvy a impasto aj niekoľko hodín. Schnutie spomalíš retardérom alebo rozprašovačom s vodou, urýchliš ho fénom.

Dajú sa akrylové farby riediť vodou?

Áno, v malom množstve ju môžeš riediť vodou. Pri silnom riedení farba stráca väzbu a kryciu schopnosť, preto na lazúry a liatu maľbu použi radšej akrylové médium.

Dá sa akrylovými farbami maľovať na drevo?

Áno, drevo je pre akryl vhodný podklad. Povrch prebrús, očisti od prachu a pri tmavom dreve nanes podklad (gesso). Hotovú maľbu ochráň lakom. Farby vhodné na drevo nájdeš v kategórii hobby akryl.

Treba akrylový obraz lakovať?

Nie je to nutné, ale lak zjednotí lesk, chráni povrch pred prachom a UV žiarením a obraz sa ľahšie čistí. Lesklé aj matné laky nájdeš v kategórii laky a fixatívy.