Späť na zoznam blogov
Sprievodca potrebami

Koľko stojí akrylová farba za liter? Porovnanie cien

Porovnanie cien akrylových farieb za liter: veľké balenia, tuby, sady aj profesionálne rady – ktoré sa oplatia a kedy.

V skratke: Najlacnejšie vychádza akrylová farba vo veľkom balení – Kompozit STANDART 500 ml asi za 11,60 € za liter a Solo Goya TRITON 750 ml asi za 12,27 €. Malé tuby a profesionálne rady stoja za liter niekoľkonásobne viac, ale ponúkajú viac pigmentu a vyššiu svetlostálosť. Ceny sú platné k 28. 9. 2026 – aktuálnu cenu vždy nájdeš pri produkte.

Prečo porovnávať cenu za liter?

Akrylové farby sa predávajú v tubách od 20 ml až po 750 ml a viac, takže cena za balenie klame. Tuba za 3 € môže vyjsť za liter drahšie ako fľaša za 10 €. Preto sme pre najpredávanejšie akrylové farby v ARTMiE prepočítali cenu na liter (pri farbách predávaných na váhu na kilogram) – vždy za najvýhodnejšie balenie, ktoré je práve skladom.

Ktoré akrylové farby sú najlacnejšie za liter?

Veľké balenia od 430 ml sú ideálne na veľké plochy, podmaľby, pouring aj do škôl a krúžkov:

Farba Balenie Cena Cena za liter / kg
Akrylová farba STANDART Kompozit 500 ml 500 ml 5,80 € 11,60 € / l
Akrylová farba Solo Goya TRITON 750 ml 750 ml 9,20 € 12,27 € / l
Akrylová farba ArtCreation Essentials 750ml /40 750 ml 13,65 € 18,20 € / l
Akrylová farba ACRYL PRO ART Kompozit 430 ml 430 ml 9,90 € 23,02 € / l
Fluorescenčná akrylová farba ACRYL PRO ART Kompozit 430 ml 430 ml 10,29 € 23,93 € / l
Akrylová farba s metalickým efektom 500 g 500 g 12,25 € 24,50 € / kg
Akrylová farba ARTMIE Euforia 430 ml 430 ml 15,65 € 36,40 € / l
Akrylové farby Solo Goya / set 32 x 20 ml 640 ml 43,90 € 68,59 € / l

Koľko stojí akrylová farba v tube?

Tuby od 75 do 250 ml sú praktické, keď potrebuješ viac odtieňov. Cena za liter je vyššia, no neplatíš za farbu, ktorú nevyužiješ:

Farba Balenie Cena Cena za liter / kg
Akrylová farba Solo Goya Acrylic 250 ml 250 ml 5,48 € 21,92 € / l
Akrylová farba Solo Goya Acrylic 100 ml 100 ml 3,90 € 39,00 € / l
Akrylová farba ACRYL PRO ART Kompozit 75 ml 75 ml 3,35 € 44,67 € / l
Pastelová akrylová farba ACRYL PRO ART Kompozit 75 ml 75 ml 3,45 € 46,00 € / l
Akrylová farba Pebeo ORIGIN 120 ml 120 ml 5,69 € 47,42 € / l
Metalická akrylová farba ACRYL PRO ART Kompozit 75 ml 75 ml 3,70 € 49,33 € / l
Akrylové farby Schmincke AKADEMIE 250 ml 250 ml 12,80 € 51,20 € / l
Akrylová farba s metalickým efektom 70 g 70 g 3,75 € 53,57 € / kg
Akrylová farba Amsterdam Standart Series 120 ml 120 ml 6,79 € 56,58 € / l
Akrylové farby Schmincke PRIMAcryl Professional 237 ml 237 ml 26,50 € 111,81 € / l

Oplatí sa kúpiť sadu akrylových farieb?

Sada dá za rozumnú cenu veľa odtieňov naraz – vhodná na začiatok alebo ako darček. Za liter však vychádza drahšie ako veľké balenia:

Farba Balenie Cena Cena za liter / kg
Sada akrylových farieb Nassau Fine Art 18 x 36 ml 648 ml 14,99 € 23,13 € / l
Sada akrylových farieb ACRYL PRO Kompozit 12x20 ml 240 ml 12,60 € 52,50 € / l
Sada metalických akrylových farieb ACRYL PRO Kompozit 12x20 ml 240 ml 14,49 € 60,38 € / l
Sada akrylových farieb Solo Goya KREUL 48 x 20 ml 960 ml 62,90 € 65,52 € / l
Akrylové farby Solo Goya / set 32 x 20 ml 640 ml 43,90 € 68,59 € / l

Je drahšia akrylová farba lepšia?

Vyššia cena za liter väčšinou znamená viac pigmentu, vyššiu svetlostálosť a menší posun farby po zaschnutí. Profesionálne rady ako Schmincke PRIMAcryl si nechaj na finálne vrstvy a detaily. Na podmaľby, veľké plochy, pouring či cvičenie stačia výhodné veľké balenia – napríklad Kompozit STANDART 500 ml alebo Solo Goya TRITON 750 ml. Dobrou strednou cestou je Kompozit ACRYL PRO ART 430 ml, ktorý na Slovensku predávame výhradne my.

Ako ušetriť na akrylových farbách?

  • Farby, ktoré používaš najviac (biela, čierna, základné odtiene), kupuj vo veľkom balení.
  • Drahé profesionálne odtiene si nechaj na miesta, kde je farba najviac vidieť.
  • Na podklad použi lacnejšiu farbu alebo šeps, nie drahý pigment.
  • Farbu na palete udržuj vlhkú – menej jej zaschne a vyhodíš.

Celý výber nájdeš v kategórii akrylové farby.

Porovnávaj cenu za liter, nie za tubu

Veľké balenie na plochy a podmaľbu, kvalitnejšie tuby na detaily – takto dostaneš najviac farby za svoje peniaze.

Pridať ARTMiE medzi obľúbené zdroje

Zvoľte si ARTMiE vo vyhľadávači Google a naše články sa budú vo výsledkoch vyhľadávania zobrazovať častejšie.